CSS/JavaScript Drop Down Menu Script
Webmaster Links

پشتیبانی فنی


nedasuport

واحد پشتیبانی شرکت نداپرداز در پاییز سال 1388 در راستای ارتقاء سطح کیفی خدمات پشتیبانی و بالابردن سطح رضایتمندی مشتریان خود، اقدام به تغییراتی ساختاری در جهت نیل به این هدف مهم نمود. اولین گام مهم در این راستا، ایجاد مرکز تماس پشتیبانی جهت ساماندهی تماسهای تلفنی ورودی و انجام اقدامات سیستماتیک بجهت رفع مشکلات مشتریان و اعلام خرابیهای وارده به این مرکز میباشد.

همانطور که می دانید یکی از روشهای پشتیبانی محصولات یک شرکت، پشتیبانی از طریق تلفن و با استفاده از راهنماییهای انجام پذیرفته از طریق تلفن می باشد. معمولا در شرکتهای بزرگ واحدی تحت عنوان Help Desk بمنظور پشتیبانی تلفنی محصولات آن شرکت ایجاد می گردد که متشکل از حرفه ای ترین کارشناسان ذیربط بوده تا بتوانند در کوتاهترین زمان مشکلات بوجود آمده قابل رفع از طریق تلفن ( نه مراجعه حضوری ) مشتریان خود را از این طریق مرتفع نمایند. قابل توجه آنکه این روش، سریعترین روش برای پشتیبانی محصولات بشمار می رود که باعث جلب رضایت مشتری نیز می گردد.

واحد پشتیبانی شرکت نداپرداز نیز بجهت ساماندهی تلفنهای ورودی ناشی از خرابی سیستمها، اقدام به تشکیل مرکز تماس پشتیبانی ( Technical Support Call Center ) نمود. شماره تماس 85569855 در حال حاضر به این امر اختصاص داده شد و مقرر گردید به علت حساسیت بالای موضوع، در صورت نیاز تعداد این خطوط نیز افزایش یابد.