CSS/JavaScript Drop Down Menu Script
Webmaster Links

سیستم های تلفن گویا ندا Neda CTI

سیستم های تلفن گویا

 • مزایای استفاده از تلفن گویا :
  پاسخگویی شبانه روزی بدون نیاز به اپراتور
  کاهش سفرهای درون شهری و کاهش آلودگی هوا
  کاهش هزینه های سازمان
  امکان ارسال E-mail
  امکان ارسال و دريافت فاکس
  امکان ارسال و دريافت SMS
  ….

معرفی سيستم تلفن گويا
سیستمهای کامپیوتر تلفنی یا « تلفن گویا » جهت فراهم کردن امکان دسترسی سریع و آسان به اطلاعات مورد نیاز مشتریان، کاربران، کارشناسان یا مدیران طراحی شده است . از آنجائیکه این امر به عنوان هدف اول تمامی سازمانها، شرکتها و مؤسسات می باشد، لذا راه اندازی این سیستم موجب استفاده بهینه وصحیح از وقت و به تبع آن بالا بردن راندمان کار و کاهش هزینه های سازمان مطابق با آخرین استانداردهای جهانی می گردد.
سیستم تلفن گویا شرکت نداپرداز انفورماتیک تلفیقی از نرم افزار و سخت افزار می باشد. سخت افزار مورد استفاده در سیستمهای شرکت نداپرداز کارت سخت افزاری پردازش صوتی Dialogic می باشد .
این کارت به عنوان رابط بین نرم افزار و کامپیوتر عمل می نماید و با قرار گرفتن درون کامپیوتر واتصال خطوط تلفن آنالوگ یا دیجیتال به آن، امکان پاسخگویی کامپیوتر به تماس گیرندگان و اطلاع رسانی مداوم و سریع را فراهم می نماید.


معرفی انواع سیستم های تلفن گویا

 • سیستم های پست صوتی

- سیستم اطلاع رسانی Audiotex
- سیستم ارتباط مستقیم مردم با مسئولین
- سیستم پست صوتی
- سیستم پرسش و پاسخ
- سیستم اپراتوری خودکار یا منشی کامپیوتری

اين سيستم دارای زيرمجموعه های ذيل می باشد که همه يا بعضی از اجزاء آن قابل نصب بر روی يک کامپيوتر
می باشند .

- اطلاع رسانی
- انتقادات و پيشنهادات
- ارتباط مستقيم مردم با مسئولين
- اپراتوری خودکار ( منشی تلفنی )
- پرسش و پاسخ
- امکان ارسال و دريافت F
ax

اطلاع رسانی : با توجه به اینکه روزانه بخش عظیمی از انرژی و وقت مسؤلان سازمان صرف پاسخگویی به سؤالات
مراجعان می شود،می توان با استفاده از این سیستم ضمن هدایت بهتر تماس گیرندگان از وقت مسؤلان
سازمان جهت انجام امور اجرایی استفاده کرد.

این نرم افزار اطلاعات مورد نظر را به صورت صوتی و همچنین فاکس در اختیار تماس گیرندگان قرار
می دهد. نرم افزار شرکت نداپرداز به گونه ای طراحی شده است که ساختار اطلاعات توسط خریدار قابل
طراحی و تغییر می باشد .

این اطلاعات شامل معرفی سازمان، شرح خدمات سازمان، بخشنامه ها، مقررات سازمان و ... می باشد و
همچنین از نظر حجم مطالب هیچ محدودیتی وجود ندارد. در این سیستم امکان دریافت گزارشات آماری و
مدیریتی در سطوح مختلف وجود دارد، بدین ترتیب که آمار تماسهای گرفته شده در ارتباط با موضوعات
مختلف و در ساعات و تاریخ معین قابل دسترسی می باشد و به مدیران در تصمیم گیری های آتی کمک
می کند.
انتقادات و پيشنهادات : باتوجه به اینکه برای هر سازمان اطلاع از پیشنهادها، انتقادات و نظرات مراجعان و تماس گیرندگان در راستای بهبود کیفی و کمی کار از اهمیت بسزایی برخوردار است، این سیستم این امکان را فراهم می سازد که تماس گیرندگان نظرات و پیشنهادات خود را در صندوق های مربوطه اعلام کنند و سپس مدیر سیستم با بررسی پیامها، آنها را به اشخاص ذیربط ارجاع دهد و سیستم این امکان را در اختیار مدیر سیستم قرار می دهد که از پیگیریهای انجام شده برروی پیام ، وی را مطلع سازد.
ارتباط مستقيم مردم با مسئولين : سیستم پست صوتی شرکت نداپرداز یکی از کاملترین و جامع ترین سیستم های پست صوتی در جهان می باشد و با استفاده صحیح و اصولی از این سیستم حداقل 30% از وقت مدیران کارشناسان و مسئولان سازمان آزاد می گردد تا به کارهای باقیمانده بپردازند. سیستم پست صوتی به هر یک از افراد سازمان یک صندوق صوتی و فاکس اختصاص می دهد بدین ترتیب تماس گیرندگان داخل یا خارج سازمان می توانند پس از تماس با سیستم با وارد نمودن شماره صندوق، پیغام و یا فاکس خود را برای شخص مورد نظر ارسال کنند .سیستم پست صوتی شرکت نداپرداز به گونه ای طراحی شده است که فقط شخص صاحب صندوق با وارد نمودن رمز خود امکان دسترسی به پیغامها و فاکس های صندوق را دارا می باشد و سیستم دارای ضریب امنیتی فوق العاده بالا می باشد و فرد صاحب صندوق قادر است از هرکجا با وارد کردن شماره صندوق و رمز شخصی به پیغامها و فاکس های خود دسترسی داشته باشد .
اپراتوری خودکار ( منشی تلفنی ) : سیستم پرسش و پاسخ شرکت نداپرداز دارای قابلیت دریافت پرسشهای تماس گیرندگان ودریافت پاسخ از افراد ذی ربط و اعلام آن به تماس گیرندگان می باشد. تماس گیرندگان طی تماس با سیستم سئوالات خود را مطرح می نمایند و از طریق سیستم و به صورت خودکار، یک کد پیگیری منحصر بفرد به آنان اختصاص داده می شود و می توانند پس از گذشت مدت زمان معین( که آن نیز توسط سیستم به آنان اعلام می شود ) در تماس مجدد سئوال خود را پیگیری نموده و پاسخ آن را با وارد کردن کد پیگیری دریافت کنند.
پرسش و پاسخ : این سیستم با متصل شدن به سوئیچ (PBX) داخل سازمان جایگزین اپراتور زنده خواهد شد و از تماس گیرندگان شماره داخلی فرد مورد نظرشان را دریافت نمود و به صورت خودکار وی را به داخلی مورد نظر متصل می نماید. ضمناً در صورتیکه تماس گیرندگان از شماره داخلی ها اطلاع نداشته باشند، سیستم آنها را به اپراتور کل جهت راهنمایی متصل می کند.

 • سيستم های IVR

- سیستم(Interactive Voice Response) IVR
- سیستم تلفنبانک و فاکسیبانک
- سیستم ریز مکالمات با امکان ارسال فاکس و پست الکترونيکی
- سیستم قرائت کنتور
- سیستم سهام گويا با فاکس
- سیستم بورس گويا با فاکس
- سیستم پرونده گویا یا دبیرخانه گویا
- سیستم ثبت نام گویا
- سیستم اعلام نتايج آزمون


اين سيستم در موارديکه نياز به اعلام اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی سازمان به تماس گيرندگان می باشد ، کاربرد
دارد . با استفاده از اين سيستم ، تماس گيرندگان با وارد نمودن کد شناسائی مجاز ، ازاطلاعات مربوط به خود که در بانک
اطلاعاتی سازمان موجود است ، مطلع می گردند . ازانواع اين سيستمها می توان موارد ذيل را نام برد :

- تلفنبانک و فاکسيبانک
- ريزمکالمات با فاکس و Email
- قرائت کنتور
- سهام گويا با فاکس
- بورس گويا با فاکس
- پرونده گويا و دبيرخانه گويا
- اعلام نتايج آزمون
- ثبت نام گويا
- ثبت سفارشات

- ...

این سیستم با استفاده از بانک اطلاعاتی موجود در سازمان، اطلاعات خاص مربوط به تماس گیرنده را با دریافت شماره شناسایی (منحصر بفرد) و رمز عبور استخراج کرده و از طریق صوتی و فاکس در اختیار تماس گیرنده قرار می دهد. بدین ترتیب افراد از خارج از سازمان می توانند بدون مراجعه حضوری و از طریق تلفن با بانک اطلاعاتی سازمان تحت امنیت کامل ارتباط برقرار کنند. نمونه این سیستم در بانکها به عنوان تلفنبانک در شرکتهای سرمایه گذاری به عنوان سهام گویا، در شرکتها بعنوان ثبت سفارش، در مخابراتها به عنوان اعلام بدهی، خرابی تلفن، ندای قرآن، ریز مکالمات و در دبیرخانه بعنوان دبیرخانه گویا، در شهرداری ها به عنوان پرونده گویا و ... نصب و اجرا گردیده است .
تلفنبانک و فاکسيبانک : سیستم تلفنبانک و فاکسیبانک جهت کاهش حجم ترافیک شعب و آزاد کردن وقت مفید کارمندان شعب بانک از پرداختن به امور زمانگیر مانند پاسخگویی به مشتریان جهت اعلام مانده حساب و پرداخت قبوض و اعلام وضعیت چکها و چاپ صورتحساب و ... می باشد . با نصب سیستم تلفنبانک و فاکسیبانک مشتریان بانکها در هر ساعت از شبانه روز و ایام تعطیل، فقط با استفاده از یک گوشی تلفن قادر خواهند بود با سیستم تماس گرفته و از جزئیات حساب خود به صورت لحظه ای مطلع شوند .
همچنین با استفاده از این سیستم امکان پرداخت قبوض، انتقال وجه از طریق حواله بانکی، درخواست صدور دستور چک برای حسابهای جاری، پرداخت اقساط وام و ... بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک امکان پذیر می باشد. ضمناً صاحبان حساب می توانند از طریق دستگاه فاکس در هر زمان نسبت به دریافت صورتحساب خود از سیستم اقدام نمایند .قابلیت های تلفنیانک :

1. اعلام موجودی لحظه ای حساب
2. اعلام گردشهای حساب ( به تعداد نامحدود )
3. اعلام وضعیت چک یا سند خاص
4. ارسال صورتحساب توسط فاکس به صورت One Call Fax و Two Call Fax
5. تغییر رمز
6. پرداخت قبوض ( برق، تلفن ثابت و همراه ، گاز ، آب )
7. پرداخت اقساط وام و تسهیلات
8. انتقال وجه بین حسابهای بانکی در یک شعب
9. انتقال وجه بین شعب از طریق حواله های بانکی
10. درخواست صدور دسته چک برای حسابهای جاری
11. اعلام نرخ ارز
12. ارسال آخرین مانده و گردش حساب به تلفن همراه ( SMS )
13. ارسال دوره ای صورتحساب به آدرس پست الکترونیکی ( E-Mail )
14. تضمین چک
و ...

ريزمکالمات با فاکس و Email : سیستم ریز مکالمات تلفن جهت تسهیل امر خدمت رسانی مسئولین مخابرات و رفاه مشترکین طراحی شده است. این نرم افزار به عنوان واسط بین مشترکین و بانک اطلاعاتی مرکز مخابرات به منظور اعلام میزان بدهی، اعلام ریز مکالمات بین المللی، بین شهری، موبایل و ... مربوط به میان دوره، دوره جاری و دوره های قبل از طریق گویا و فاکس می باشد.
مشترکین مخابرات پس از تماس با سیستم، شماره تلفن و شماره عبور خود را وارد می نمایند و در صورت صحت آن، می توانند نمونه فیش تلفن و همچنین ریز مکالمات انجام شده را به صورت خلاصه و مفصل و در دوره انتخابی خود دریافت نمایند.
سیستم ریز مکالمات شرکت نداپرداز علاوه بر امکانات مذکور، دارای قابلیت ارسال ریز مکالمات از طریق پست الکترونيکی می باشد. به این صورت که با درخواست تماس گیرنده مبنی بر ارسال ریز مکالمات به صندوق پست الکترونیک وی، سیستم به صورت لحظه ای ریز مکالمات را به آدرس وی ارسال می نماید.

قرائت کنتور : سیستم قرائت کنتور جهت تسهیل امور ثبت ارقام کنتور برای شرکتهای گاز، آب، برق و ... طراحی گردیده است. مشترکین این سازمانها پس از برقراری تماس با سیستم شماره اشتراک خود را وارد نموده و سپس رقم کارکرد کنتور را وارد می نمایند. ضمناً شماره تلفن تماس خود را جهت نیاز به پیگیری های بعدی وارد سیستم می نماید. پس از آن سیستم گزارش کاملی متشکل از شماره کنتور، کارکرد کنتور و شماره تماس به مدیر سیستم ارائه می دهد و مدير سيستم با استفاده از آن نسبت به صدور قبض مربوطه اقدام می نمايد .
با نصب این سیستم همه مشترکین می توانند از طریق سیستم کارکرد کنتور خود را به سازمان مربوطه و نیازی به مراجعه حضوری کارمند سازمانها به منازل مشترکین و ثبت ارقام کنتور نمی باشد و بدين ترتيب حجم عمده ای از وقت نيروی انسانی سازمان آزاد می گردد.
سهام گويا با فاکس : سیستم سهام گویا با هدف اطلاع رسانی عمومی و خاص به سهامداران شرکتهای سرمایه گذاری طراحی گردیده است با استفاده از این سیستم بدون نیاز به مراجعه حضوری، سهامداران قادر خواهند بود از وضعیت سرمایه خود مطلع گردند ضمن اینکه حجم زیادی از تماسها و مراجعات روزانه به شرکت کاسته خواهد شد و مشتریان در هر ساعت از شبانه روز می توانند به اطلاعات سهام و اطلاعات عمومی شرکت دسترسی داشته باشند . ضمناً سهامداران می توانند صورت وضعیت سهام خود را از طریق دستگاه فاکس دریافت نمایند.
اطلاعات عمومی شرکت که توسط سیستم اعلام می گردد شامل موارد ذيل می باشد :
v نوع فعالیت شرکت
v نحوه تحویل اوراق سهام
v نحوه نقل و انتقال و افزایش سهام
v محل و زمان برگزاری مجمع عمومی
v تاریخ و محل پرداخت سود سهام
v میزان افزایش سرمایه
v و ...
اطلاعات اختصاصی سهامداران که با دریافت کد سهامداری و رمزعبور به آنان اعلام می گردد شامل موارد زیر می باشد :
v مطالبات سود سهام
v مانده بدهکاری سهامدار
v تعداد سهام
v ارسال صورت وضعیت سهامدار توسط فاکس
v سلام و خوش آمد گویی
v تغییر رمز عبور
v و ...

بورس گويا با فاکس : سیستم بورس گویا با هدف تسهیل امور شرکتهای کارگزاری در جهت اطلاع رسانی به مشتریان این شرکتها طراحی گردیده است . با استفاده از این سیستم مشتریان شرکتهای کارگزاری در تمامی ساعات شبانه روز، حتی ایام تعطیل ضمن تماس با سیستم و وارد نمودن شماره حساب و رمز خود از وضعیت حسابشان مطلع می گردند.
این سیستم بدون نیاز به اپراتور و به صورت اتوماتیک پاسخگوی تماس گیرندگان خواهد بود. اطلاعاتی که توسط
سیستم اعلام می شود شامل موارد ذیل می باشد :
Ø اعلام موجودی لحظه ای حساب
Ø اعلام تاریخ آخرین گردش حساب
Ø اعلام سه گردش آخر حساب
Ø اعلام گردشهای حساب در یک محدوده زمانی مشخص
Ø تغییر رمز توسط صاحب حساب
Ø دریافت صورتحساب از طریق فاکس
Ø دریافت آمار معاملات از طریق فاکس
Ø اطلاع از قیمت سهام خاص
Ø و ...
پرونده گويا و دبيرخانه گويا : سیستم ″ پرونده گویا ″ یا ″ دبیرخانه گویا ″ جهت اطلاع رسانی وضعیت نامه یا پرونده به افراد صاحب پرونده یا نامه در سازمانها طراحی گردیده است. این سیستم بدون نیاز به اپراتور و به صورت شبانه روزی پاسخگوی تماس گیرندگان خواهد بود. تماس گیرندگان پس از تماس با سیستم شماره پرونده یا شماره نامه خود را وارد نموده و سیستم به صورت خودکار با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار نموده و وضعیت پرونده یا نامه وی را در سازمان اعلام می نماید. بدین ترتیب تماس گیرندگان بدون نیازبه مراجعه حضوری می توانند از وضعیت نامه یا پرونده خود مطلع گردند و یا وضعیت آن را به صورت مکتوب از طریق دستگاه فاکس دریافت نمایند . این سیستم برای کلیه دبیرخانه ها و یا سازمانهایی که افراد پس از مراجعه صاحب پرونده شده و نیاز به مراجعات بعدی جهت اطلاع از وضعیت آن را دارند ، ضروری می باشد .

اعلام نتايج آزمون : سیستم ثبت نام گویا جهت تسهیل در برقراری ارتباط و دانشجویان با دانشگاه طراحی گردیده است. با استفاده از سیستم بخش عمده ای وقت مفید اداری سازمان جهت پرداختن به امور مهمتر آزاد می گردد. دانشجویان در هر ساعت از شبانه روز با سیستم تماس گرفته و با وارد کردن کد دانشجویی و رمز عبور می توانند امور زیر را انجام دهند :
- ثبت نام ترم جدید
- حذف و اضافه
- اطلاع از نمرات امتحانی
- اطلاع از میزان بدهی و شهریه
- اطلاع از تاریخ و ساعت امتحانات
- اطلاع از تاریخ و ساعت و نام اساتید دروس ارائه شده
در تمامی موارد فوق سیستم به طور خودکار با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار کرده و پاسخ مناسب را به دانشجویان می دهد و کلیه امور فوق بدون نیاز به مراجعه حضوری و اپراتور قابل انجام می باشد .
ثبت نام گويا : سیستم اعلام نتایج آزمون جهت اطلاع رسانی نتایج آزمون، و کنکور به داوطلبان کلیه دانشگاهها و موسسات طراحی شده است. این سیستم به صورت شبانه روزی و در کوتاهترین زمان پس از مشخص شدن نتایج آزمون، پاسخگوی تماس گیرندگان می باشد.
داوطلبان در هر ساعت از شبانه روز پس از تماس با سیستم با وارد نمودن شماره داوطلبی خود از نتیجه آزمون شامل رشته قبولی، شهر قبولی، نمره داوطلب، داوطلب، رتبه قبولی و ... مطلع می گردند.

 • سيستم های تماس گيرنده با مشتريان
  - سیستم اعلام بدهی یا اعلام پیام خاص یا فراخوان
  - سیستم اعلام بدهی دو طرفه


سیستم اعلام بدهی یا اعلام پیام خاص یا فراخوان : این سیستم جهت تسهیل امور مسئولین سازمان در برقراری ارتباط با مشترکین و وصول مطالبات سازمان طراحی گردیده است. مدیر سیستم امکان تماس با مشترکین را به منظور ارسال پیام های خاص به آنان و نیز اعلام بدهی مشترکین پرمصرف و یا اعلام اخطار به آنان را به صورت اتوماتیک داراست. بدین صورت که مدیر سیستم ضمن تنطیم لیست مشترکین و ساعات تماس با آنان و تعیین پیغام مخصوص، از سیستم می خواهد تا به صورت خودکار با آنان تماس گرفته و پیغام مورد نظر را به آنان اعلام نماید.
از آنجائیکه یکی از مشکلات سازمانها گردآوری بدهی های معوقه و وصول مطالبات می باشد، این سیستم می تواند در کلیه ساعات شبانه روز با مشترکین مستقیماً ارتباط برقرار نموده و پیغام سازمان را به آنان اعلام نماید.
همچنین در این سیستم امکان اعلام پیامهای خاص در مناسبتهای ویژه به کلیه مشترکین در نظر گرفته شده است . ضمناً سیستم با ارائه گزارشات دقیق، آمار تماسهای موفق و ناموفق جهت تصمیم گیری های آتی را در اختیار مدیرسیستم قرار می دهد.

- سيستم های تماس گيرنده با مشتريان ، به طور اتوماتيک با شماره تلفنهائی که در اختيار آنان قرار گرفته است
تماس گرفته و پيغام مورد نظر را به آنان اعلام می نمايند . دريافت اطلاعات جهت تماس با مشترکين از
روشهای مختلف امکان پذير می باشد ( از جمله : فايل Text ،شبکه ، انواع بانکهای اطلاعاتی از قبيل :
(…,Oracle , DBF , SQL , Paradox
سيستم پس از بر قراری تماس با مشترک ، پيام مورد نظررا به وی اعلام می دارد و در صورتيکه نياز به اعلام
اعداد و ارقام ( مبلغ بدهی و ... ) باشد ، ضمن برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی موارد را استخراج و به اطلاع
وی می رساند .
سيستم به صورت دو طرفه نيز عمل می نمايد بدينصورت که متقابلاً امکان دريافت نظرات مشتريان از طريق
شماره گيرتلفن و همچنين امکان دريافت اعداد و ارقام مورد نياز ( از قبيل شماره کنتور ، ...) و ثبت آن در بانک
اطلاعاتی را دارا می باشد .
سيستم دارای گزارشات دقيق آماری ازتعداد تماسهای گرفته شده و وضعيت موفقيت يا عدم موفقيت آن ، ارائه
می نمايد .همچنين در صورت دريافت اعداد و ارقام از مشتری ، گزارش کاملی از آن را ارائه می دهد . از جمله
اين سيستمها به موارد زير می توان اشاره نمود :

- اعلام بدهی مشترکين
- اعلام اقساط معوقه
- اعلام پيام خاص ( تبريک ، تسليت ، اطلاعيه ، ...)
- اعلام اخطار
- نظر سنجی الکترونيکی

اعلام بدهی مشترکين و اعلام اقساط معوقه

سيستم های تماس گيرنده با مشتريان ، به طور اتوماتيک با شماره تلفنهائی که در اختيار آنان قرار گرفته است
تماس گرفته و پيغام مورد نظر را به آنان اعلام می نمايند . دريافت اطلاعات جهت تماس با مشترکين از
روشهای مختلف امکان پذير می باشد ( از جمله : فايل Text ،شبکه ، انواع بانکهای اطلاعاتی از قبيل :
(…,Oracle , DBF , SQL , Paradox
سيستم پس از بر قراری تماس با مشترک ، پيام مورد نظررا به وی اعلام می دارد و در صورتيکه نياز به اعلام
اعداد و ارقام ( مبلغ بدهی و ... ) باشد ، ضمن برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی موارد را استخراج و به اطلاع
وی می رساند .
سيستم به صورت دو طرفه نيز عمل می نمايد بدينصورت که متقابلاً امکان دريافت نظرات مشتريان از طريق
شماره گيرتلفن و همچنين امکان دريافت اعداد و ارقام مورد نياز ( از قبيل شماره کنتور ، ...) و ثبت آن در بانک
اطلاعاتی را دارا می باشد .
سيستم دارای گزارشات دقيق آماری ازتعداد تماسهای گرفته شده و وضعيت موفقيت يا عدم موفقيت آن ، ارائه
می نمايد .همچنين در صورت دريافت اعداد و ارقام از مشتری ، گزارش کاملی از آن را ارائه می دهد . از جمله
اين سيستمها به موارد زير می توان اشاره نمود :

- اعلام بدهی مشترکين
- اعلام اقساط معوقه
- اعلام پيام خاص ( تبريک ، تسليت ، اطلاعيه ، ...)
- اعلام اخطار
- نظر سنجی الکترونيکی

اعلام بدهی یا فراخوان

با استفاده از این سیستم یک ارتباط دو سویه مابین مشترکین و سازمان برقرار می گردد. مشترکین طی تماس با سیستم در هر ساعت از شبانه روز می توانند با وارد کردن شماره شناسایی خود از میزان بدهی خود به سازمان مطلع گردند. همچنین سیستم در زمانهای خاص با آنان ارتباط برقرار نموده و میزان بدهی و مهلت پرداخت آن را به آنان اعلام می نماید

اعلام پيام خاص

این سیستم جهت تسهیل امور مسئولین سازمان در برقراری ارتباط با مشترکین و وصول مطالبات سازمان طراحی گردیده است. مدیر سیستم امکان تماس با مشترکین را به منظور ارسال پیام های خاص به آنان و نیز اعلام بدهی مشترکین پرمصرف و یا اعلام اخطار به آنان را به صورت اتوماتیک داراست. بدین صورت که مدیر سیستم ضمن تنطیم لیست مشترکین و ساعات تماس با آنان و تعیین پیغام مخصوص، از سیستم می خواهد تا به صورت خودکار با آنان تماس گرفته و پیغام مورد نظر را به آنان اعلام نماید.

اعلام بدهی مشترکين و اعلام اقساط معوقه

از آنجائیکه یکی از مشکلات سازمانها گردآوری بدهی های معوقه و وصول مطالبات می باشد، این سیستم می تواند در کلیه ساعات شبانه روز با مشترکین مستقیماً ارتباط برقرار نموده و پیغام سازمان را به آنان اعلام نماید.همچنین در این سیستم امکان اعلام پیامهای خاص در مناسبتهای ویژه به کلیه مشترکین در نظر گرفته شده است . ضمناً سیستم با ارائه گزارشات دقیق، آمار تماسهای موفق و ناموفق جهت تصمیم گیری های آتی را در اختیار مدیرسیستم قرار می دهد.

اعلام بدهی دوطرفی :

با استفاده از این سیستم یک ارتباط دو سویه مابین مشترکین و سازمان برقرار می گردد. مشترکین طی تماس با سیستم در هر ساعت از شبانه روز می توانند با وارد کردن شماره شناسایی خود از میزان بدهی خود به سازمان مطلع گردند. همچنین سیستم در زمانهای خاص با آنان ارتباط برقرار نموده و میزان بدهی و مهلت پرداخت آن را به آنان اعلام می نماید.

 

 

 • SMS Center

- سيستم ارسال SMS
- نظر سنجی از طریق SMS
- سیستم IsmsR (( Interactive SMS Response
- دوره ای SMS سيستم

SMS Center شرکت نداپرداز از طريق GSM Modem نسبت به ارسال و دريافت
اطلاعات موردنياز مشترکين و سازمانها از طريق ارسال ودريافت پيام کوتاه اقدام می نمايد .
از جمله سيستمهای طراحی شده در اين زمينه می توان به سيستمهای ذيل اشاره نمود :

- ارسال پيامهای خاص ( تبريک ، تسليت ، مناسبتهای ويژه ، ...) توسط SMS
- نظرسنجی عمومی از طريق SMS
- دوره ایSMS
- ارسال SMS با استفاده از اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی(ISMSR-Interactive SMS Response )
- ثبت سفارشات از طريق دريافت SMS

ارسالSMS : امروز با همگانی شدن استفاده از تلفن همراه، برقراری ارتباط از طریق ارسال و دریافت پيام کوتاه به یکی از مؤثرترین روشهای ارتباطی تبدیل شده است . با استفاده از سیستم ارسال و دریافت پيام کوتاه شرکت نداپرداز، سازمانها قادر خواهند بود در هر ساعت از شبانه روز با ارسال پیامهای ویژه یا تبلیغاتی و همچنین میزان بدهی، میزان موجودی، تغییرات ایجاد شده بر روی یک حساب، میزان سهام، تغییرات در اوراق بورس و ... را به اطلاع مشترکین برساند .
ارسال پيام کوتاه به دو روش انجام می شود Offline وOnline
سیستم SMSضمن برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی موجود در سازمان، نسبت به ارسال Online در روش براساس تغییرات انجام شده بر روی اطلاعات، اقدام می نماید و بدین ترتیب مشترکین در هر لحظه از تغییرات اطلاعات مربوط به خود مطلع می شوند.
مدیر سیستم یک فایل ( با هرگونه ساختار اطلاعاتی استاندارد ) در اختیار سیستم قرار می دهد در روش Offline زمان ارسال را نیز تعیین می نماید و سپس سیستم به صورت خودکار نسبت به ارسال پيام کوتاه به شماره های تعریف شده اقدام می کند .

نظر سنجی : سیستم دریافت SMS شرکت نداپرداز جهت دریافت نظرات افراد از طریق SMS ( نظر سنجی عمومی ) طراحی گرديده است . جهت استفاده از اين سيستم ابتدا يک شماره موبايل ( که به سيستم اختصاص داده شده است ) به عموم مردم اعلام می گردد و افراد می توانند با ارسال پيام کوتاه به اين شماره نظراتشان را براساس کدهایی که از قبل به آنان اعلام شده است ، ارسال نمایند سپس سیستم یک گزارش کامل از نتیجه SMS های دریافتی در اختیار مدیر سیستم قرار می دهد. از طریق این سیستم می توان پیش بینی نتیجه مسابقات ورزشی، نظرسنجی افکار عمومی در خصوص یک موضوع مشخص، برگزاری مسابقات و ... را انجام داد .

iSMSR :سیستم IsmsR جهت دريافت و ارسال اطلاعات برای مشترکین از طریق SMS طراحی گردیده است. بدین ترتیب که درخواستهای مشتریان را از طریق SMS دریافت می کنند وپس از برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی سازمان و از طریق تجزیه و تحلیل SMS دریافتی، پاسخ مورد نظر را استخراج و از طریق SMS در اختیار آنان قرار می دهد. بدین ترتیب افراد با ارسال یک SMS که حاوی ″ کد عملیات ″ می باشد، درخواست خود را ارائه و سیستم پاسخ آنان را به همان شماره از طریق SMS ارسال می نماید.

SMS دوره ای : سیستم پيام کوتاه دوره ای جهت ارسال پیام کوتاه به مشترکین در دوره های زمانی تعیین شده طراحی شده است . این سیستم براساس یک جدول زمان بندی و بر طبق تعریف مدیر سیستم به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی ، ... اطلاعات عمومی و یا خاص را به شماره تلفن همراه مشترکین از طریق پيام کوتاه ارسال می نماید.
اطلاعات عمومی شامل پیامهای تبریک، تسلیت و مناسبتهای ویژه می باشد که متن پیام را مدیر سیستم تهیه نموده و در اختیار سیستم قرار می دهد و سیستم به صورت اتوماتیک شروع به ارسال پیامها برای شماره موبایلهای تعیین شده می نماید.
ارسال پیامهای اختصاصی نیز از طریق این سیستم امکان پذیر می باشد . به این صورت که سیستم با استفاده از شماره موبایل افراد، اطلاعات خاص مربوط به آن را از بانک اطلاعاتی استخراج نموده و از طریق پيام کوتاه ارسال می نماید. این اطلاعات در بانکها شامل مانده حساب، گردشهای حساب، در شرکتهای سرمایه گذاری یا کارگزاری ها ، خرید و فروش سهام، گردشهای حساب، مانده حساب و در سایر سازمانها اعلام وضعیت مالی حساب به مشترکین می باشد .
همچنین این سیستم جهت اعلام اقساط معوقه و اعلام بدهی مشترکین به آنان عمل می نماید. بدین صورت که مدیر سیستم لیست افراد را به همراه میزان بدهی و مبلغ بدهی و مهلت پرداخت در اختیار سیستم قرار می دهد و سیستم در زمانهای تعیین شده توسط مدیر را ارسال می نماید. و بدین ترتیب ها در کوتاهترین زمان و به صورت خاص برای هر شماره ارسال می گردند .

Package های مختلف CTI


-سیستم ضبط مکالمات تلفنی
-سیستم ندای قرآن
-سیستم ساعت، تقویم و اوقات شرعی گویا
-سیستم فاکس دوره ای
-سیستم دوره ای E-mail


انواع سيستمهای تلفن گويا که با دارا بودن بانک اطلاعاتی مستقل از سازمان و جهت امور خاص در هرمرکز
طراحی شده اند به شرح ذيل می باشند :

E ضبط مکالمات تلفنی
E ندای قرآن
E ساعت ، تقويم و اوقات شرعی گويا
E فاکس دوره ای
E دوره ی E-mail
E هواگو و هوافاکس
E خرابی تلفن
Debit Card & Prepaid CardE

ضبط مکالمات تلفنی :ضبط مکالمات مراکز مهم تلفنی ، امروزه یکی از ابزارهای کارآمد مدیریتی جهت ارتقاء و بهود کیفیت سرویس ارائه شده به مشتریان می باشد. بدین وسیله می توان کیفیت ، کمیت و قابلیت پاسخگویی اپراتورها به تماس گیرندگان تلفنی را در طول ساعات مختلف روز بررسی نمود . با در دست داشتن چنین آمارهایی، تصمیم گیری در مورد زمان بندی کاری در مواقع عادی یا ضروری بسیار آسان تر و روشن تر خواهد بود .
در اختیار داشتن سیستمی که قابلیت گزارش گیری در مورد تماسهای تلفنی در ساعات مختلف شبانه روز و نحوه پاسخگویی به تماسها را داشته باشد و به شما امکان رجوع به تمامی تماس های برقرار شده را بدهد ، مطمئناً مشاور بسیار کاردانی جهت مدیریت بر تماس ها خواهد بود .
سیستم ضبط مکالمات تلفنی نداپرداز با هدف ثبت مکالمات انجام شده و دسترسی آسان به آن ، جهت اخذ تصمیمات مدیریتی طراحی گردیده است .
این سیستم ضمن تلفیق با مرکز تلفن، به صورت موازی با خطوط اپراتورها قرار گرفته و مکالمات آنان را ضبط می نماید و بدین ترتیب مدیر مربوطه در هر زمان می تواند از طریق شبکه و یا کامپیوتر سیستم ضبط مکالمات به مکالمات ضبط شده براساس شماره تلفن تماس گيرنده و ساعت و تاریخ و مدت مکالمه دسترسی داشته باشد.
قابلیت ها
1. -ضبط مکالمات خروجی و ورودی
2. امکان ذخیره Caller ID
3. امکان ذخیره و نمایش مدت زمان هر مکالمه
4. امکان جستجو روی پیغام ها بر اساس:
• Caller ID
• کد مکالمه
• مدت مکالمه
• تاریخ و ساعت مکالمه
5. امکان تعریف و تغییر تعداد پیغامهای هر صندوق ضبط مکالمات به تعداد نامحدود


ندای قرآن :سیستم ندای قرآن برای اولین بار توسط متخصصان شرکت نداپرداز با همکاری مؤسسه مهد قرآن و فرهنگسرای قرآن در ایران بر روی کد خدماتی 144 مخابرات راه اندازی گردید .سيستم ندای قرآن این امکان را برای عاشقان قرآن کریم فراهم می آورد تا در هر زمان که مایل باشند به آیات الهی و ترجمه آن با صدای خوش از طریق تماس تلفنی گوش فرا دهند.
در حال حاضر سیستم ندای قرآن به هفت زبان زنده دنیا و با صدای دو قاری مشهور جهان ( استاد منشاوی و استاد پرهیزگار ) و همچنین ترجمه فارسی و شعر ( امجد ) آماده بهره برداری می باشد .
این سیستم هم اکنون در 47 شهر داخل و 17 شهر خارج از کشور از جمله واشینگتن، دوبی، ابوظبی، دمشق ، بیروت و ... توسط نداپرداز نصب و در حال بهره برداری می باشد .
ساعت ، تقويم و اوقات شرعی گويا :سیستم ساعت، تقویم و اوقات شرعی گویا جهت اطلاع تماس گیرندگان از اوقات شرعی طراحی و پیاده سازی گردیده است. پس از برقراری تماس، سیستم ضمن اعلام ساعت و تاریخ جاری، زمان دقیق اذان صبح، طلوع آفتاب، اذان ظهر، غروب آفتاب و اذان مغرب را به اطلاع تماس گیرنده می رساند.
اطلاعات سیستم دقیقاً مطابق با اطلاعات دریافتی از موسسه ژئوفیزیک تهران می باشد .
فاکس دوره ای :سیستم فاکس دوره ای جهت ارسال فاکس به مشترکین در دوره های زمانی تعیین شده طراحی شده است این سیستم براساس یک جدول زمانبندی و برطبق تعریف مدیر سیستم به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه با شماره فاکس افراد تماس گرفته و اطلاعاتی مانند صورتحساب، صورت وضعیت ، اطلاعیه و ... را برای آنان ارسال می نماید.
سیستم به صورت اتوماتیک با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار نموده و اطلاعات لازم جهت تشکیل صورتحساب یا صورت وضعیت را دریافت نموده و پس از ایجاد صورتحساب مربوطه نسبت به ارسال آن اقدام می نماید.
جهت انجام کار سیستم ، مدیر سیستم ابتدا افراد مورد نظر را در سیستم ثبت می نماید بدین صورت که شماره فاکس، مورد نظر جهت ارسال فاکس، شارژینگ فاکس، تعداد دفعات تماس و ... را تعیین نموده و سپس سیستم بصورت خودکار در زمانهای تعیین شده نسبت به ارسال فاکس اقدام می نماید. ضمناً سیستم گزارشات کاملی از تماسهای موفق و ناموفق به یک سیستم ارائه می دهد.
5- . به مشترکین در دوره های زمانی تعیین شده طراحی شده است E-mailسیستم پست الکترونيک دوره ای جهت ارسال
این سیستم براساس یک جدول زمان بندی و بر طبق تعریف مدیر سیستم به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی ، ... اطلاعات عمومی و یا خاص را به آدرس پست الکترونيک مشترکین از طریق اینترنت ارسال می نماید.
اطلاعات عمومی شامل پیامهای تبریک، تسلیت و مناسبتهای ویژه می باشد که متن پیام را مدیر سیستم تهیه نموده و در اختیار سیستم قرار می دهد و سیستم به صورت اتوماتیک شروع به ارسال نامه ها برای مشترکين می نماید.
ارسال پیامهای اختصاصی نیز از طریق این سیستم امکان پذیر می باشد . به این صورت که سیستم با استفاده از آدرس پست الکترونيک افراد، اطلاعات خاص مربوط به آنان را از بانک اطلاعاتی استخراج نموده و از طریق اینترنت ارسال می نماید. این اطلاعات در بانکها شامل مانده حساب، گردشهای حساب و صورتحساب، در شرکتهای سرمایه گذاری یا کارگزاری ، خرید و فروش سهام، گردشهای حساب، مانده حساب، صورتحساب و در سایر سازمانها اعلام وضعیت مالی حساب به مشترکین می باشد .
همچنین این سیستم جهت اعلام اقساط معوقه و اعلام بدهی مشترکین به آنان عمل می نماید. بدین صورت که مدیر سیستم لیست افراد را به همراه میزان بدهی و مبلغ بدهی و مهلت پرداخت در اختیار سیستم قرار می دهد و سیستم در زمانهای تعیین شده آن را ارسال می نماید. و بدین ترتیب اطلاعات در کوتاهترین زمان و به صورت خاص برای هر آدرس ارسال می گردند.

سيستم های جامع

Call Center , Contact Center , CRM,… OVER IP
سیستم مرکز تماس ، امداد مشتریان

Call Center
Televantage ver. 7.0
Asterisk

Contact Center
CRM Sugar و CRM

سیستم های جامع :
جهت ارتقاء کيفيت خدمات سازمانهای مشتری مدار و خدماتی طراحی گرديده است .Contact Center سيستم
مراکز اطلاع رسانی درجهان با اهداف متعددی تشکيل می گردند و مکانيزه کردن آن نتايج ذيل را به همراه خواهد داشت :
- ارتقاء کيفيت خدمات، رضايت مشتريان ، افزايش کارايی سازمانی
- فروش و بازاريابی و جمع آوری و سازماندهی سوابق مشتريان
- ارائه خدمات پس از فروش به مشتريان و جلب نظر و رضايت آنها
- دريافت بازخوردهای مورد نياز از مشتريان محصولات و خدمات
- امکان نظارت متمرکز جهت بهبود پاسخگويی
با تلفيقی از قابليتهای کامپيوتر ، تلفن ، فاکس و با استفاده مطلوب از امکانات شبکه وبسترهای Contact Center سيستم
ارتباطی طراحی گرديده است که برای ارتقای کيفيت ، تسهيل و تسريع خدمات از سوی يک سازمان به خدمت گرفته می شود
تسهيل و تسريع فرايند اطلاع رسانی و خدمت دهی به مشتريان ، ارتقاء سطح خدمت رسانی به آنها و سهولت دسترسی به
خدمات فارغ از محدوديتهای زمانی و مکانی و به صورت شبانه روزی و دائمی ، از ويژگيهای اصلی طرحی است که تحت عنوان مرکز ارتباط در راستای طرح تکريم ارباب رجوع و مشتريان برای سازمانهای مشتری مدار و مبتنی بر خدمت پيشنهاد می شود .

Contact center
- طراحی سيستم مبتنی برIPمی باشد .
- قابليت تلفيق با انواع بانک اطلاعاتی …., SMS , IVR

- دسترسی به اطلاعات از طريق : تـلفن ، فاکس ، اينترنت ،
- بازرسی و رسيدگی به شکايات
- ضبط مکالمات اپراتورها و ارائه گزارشات مديريتی
- پرسش و پاسخ
- امکان برقراری تماسهای خارجی
- در رويداد خاص ارسال SMS درصندوق و خواندن آنها برای صاحب صندوق ازطريق تلفن

- امکان دريافت E-mail
- ثبت کليه تماسهای گرفته شده با سيستم
- امکان تغيير تنظيمات هر کانال به صورت مجزا
- تلفيق با مرکز سوئيچ و تشخيص تماس گيرنده
- برای نمايش اطلاعات شخص تماس گيرنده Pop Screen امکان
- نرم افزار مديريت ارتباط با مشتریان CRM

تجهيزات نرم افزاری سيستم های تلفن گويای شرکت نداپرداز

تجهيزات نرم افزاری :

تجهيزات نرم افزاری سيستم تلفن گويا از دو بخش تشکيل شده است :

v درايورها

v نرم افزار کاربردی

درايورها جهت برقراری ارتباط نرم افزار کاربردی با کارت سخت افزاری Dialogic می باشد و نرم افزار کاربردی بر

اساس نوع نياز مختلف می باشد .

درايورها :

n تجهیزات و درایورهای سیستم تشخیص دهنده پالس .

n نرم افزار مربوط به پردازش موازی و کنترل خطوط تلفن.

n نرم‌ افزار Runtime و Driver های مربوط‌ به‌ سيستم‌ V.P.S

نرم افزار کاربردی :

n نرم افزارData management مربوط به هريک از سيستمهای انتخابی

تجهيزات جانبی سيستم تلفن گويا

تجهيزات جانبی :

تجهيزات جانبی که جهت نصب نرم افزار و سخت افزار سيستم تلفن گويا مورد استفاده قرار می گيرد به شرح ذيل می باشد :

Ø خط تلفن شهری آنالوگ يا ديجيتال E1 به تعداد مورد نياز جهت پاسخگويی .

Ø مکان اختصاصی با امکانات لازم به منظور استقرار سیستم ترجیحاً با برق اضطراری ( UPS )

Ø یک عدد کامپیوتر بدون مانیتور و کیبرد با حداقل مشخصات ذیل :

Pentium 4 ,Main Board: Giga , RAM: 512 MB , HDD : 80 GB


Package های مختلف
CTI


-سیستم ضبط مکالمات تلفنی
-سیستم ندای قرآن
-سیستم ساعت، تقویم و اوقات شرعی گویا
-سیستم فاکس دوره ای
-سیستم دوره ای E-mail

انواع سيستمهای تلفن گويا که با دارا بودن بانک اطلاعاتی مستقل از سازمان و جهت امور خاص در هرمرکز
طراحی شده اند به شرح ذيل می باشند :

- ضبط مکالمات تلفنی
- ندای قرآن
- ساعت ، تقويم و اوقات شرعی گويا
- فاکس دوره ای
-
E-mail دوره ی
- هواگو و هوافاکس
- خرابی تلفن 117
Debit Card & Prepaid Car
d

ضبط مکالمات تلفنی : ضبط مکالمات مراکز مهم تلفنی ، امروزه یکی از ابزارهای کارآمد مدیریتی جهت ارتقاء و بهود کیفیت سرویس ارائه شده به مشتریان می باشد. بدین وسیله می توان کیفیت ، کمیت و قابلیت پاسخگویی اپراتورها به تماس گیرندگان تلفنی را در طول ساعات مختلف روز بررسی نمود . با در دست داشتن چنین آمارهایی، تصمیم گیری در مورد زمان بندی کاری در مواقع عادی یا ضروری بسیار آسان تر و روشن تر خواهد بود .
در اختیار داشتن سیستمی که قابلیت گزارش گیری در مورد تماسهای تلفنی در ساعات مختلف شبانه روز و نحوه پاسخگویی به تماسها را داشته باشد و به شما امکان رجوع به تمامی تماس های برقرار شده را بدهد ، مطمئناً مشاور بسیار کاردانی جهت مدیریت بر تماس ها خواهد بود .
سیستم ضبط مکالمات تلفنی نداپرداز با هدف ثبت مکالمات انجام شده و دسترسی آسان به آن ، جهت اخذ تصمیمات مدیریتی طراحی گردیده است .
این سیستم ضمن تلفیق با مرکز تلفن، به صورت موازی با خطوط اپراتورها قرار گرفته و مکالمات آنان را ضبط می نماید و بدین ترتیب مدیر مربوطه در هر زمان می تواند از طریق شبکه و یا کامپیوتر سیستم ضبط مکالمات به مکالمات ضبط شده براساس شماره تلفن تماس گيرنده و ساعت و تاریخ و مدت مکالمه دسترسی داشته باشد.
قابلیت ها
1. -ضبط مکالمات خروجی و ورودی
2. امکان ذخیره Caller ID
3. امکان ذخیره و نمایش مدت زمان هر مکالمه
4. امکان جستجو روی پیغام ها بر اساس:
• Caller ID
• کد مکالمه
• مدت مکالمه
• تاریخ و ساعت مکالمه
5. امکان تعریف و تغییر تعداد پیغامهای هر صندوق ضبط مکالمات به تعداد نامحدود


ندای قرآن : سیستم ندای قرآن برای اولین بار توسط متخصصان شرکت نداپرداز با همکاری مؤسسه مهد قرآن و فرهنگسرای قرآن در ایران بر روی کد خدماتی 144 مخابرات راه اندازی گردید .سيستم ندای قرآن این امکان را برای عاشقان قرآن کریم فراهم می آورد تا در هر زمان که مایل باشند به آیات الهی و ترجمه آن با صدای خوش از طریق تماس تلفنی گوش فرا دهند.
در حال حاضر سیستم ندای قرآن به هفت زبان زنده دنیا و با صدای دو قاری مشهور جهان ( استاد منشاوی و استاد پرهیزگار ) و همچنین ترجمه فارسی و شعر ( امجد ) آماده بهره برداری می باشد .
این سیستم هم اکنون در 47 شهر داخل و 17 شهر خارج از کشور از جمله واشینگتن، دوبی، ابوظبی، دمشق ، بیروت و ... توسط نداپرداز نصب و در حال بهره برداری می باشد .

ساعت ، تقويم و اوقات شرعی گويا : سیستم ساعت، تقویم و اوقات شرعی گویا جهت اطلاع تماس گیرندگان از اوقات شرعی طراحی و پیاده سازی گردیده است. پس از برقراری تماس، سیستم ضمن اعلام ساعت و تاریخ جاری، زمان دقیق اذان صبح، طلوع آفتاب، اذان ظهر، غروب آفتاب و اذان مغرب را به اطلاع تماس گیرنده می رساند.
اطلاعات سیستم دقیقاً مطابق با اطلاعات دریافتی از موسسه ژئوفیزیک تهران می باشد .

فاکس دوره ای : سیستم فاکس دوره ای جهت ارسال فاکس به مشترکین در دوره های زمانی تعیین شده طراحی شده است این سیستم براساس یک جدول زمانبندی و برطبق تعریف مدیر سیستم به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه با شماره فاکس افراد تماس گرفته و اطلاعاتی مانند صورتحساب، صورت وضعیت ، اطلاعیه و ... را برای آنان ارسال می نماید.
سیستم به صورت اتوماتیک با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار نموده و اطلاعات لازم جهت تشکیل صورتحساب یا صورت وضعیت را دریافت نموده و پس از ایجاد صورتحساب مربوطه نسبت به ارسال آن اقدام می نماید.
جهت انجام کار سیستم ، مدیر سیستم ابتدا افراد مورد نظر را در سیستم ثبت می نماید بدین صورت که شماره فاکس، مورد نظر جهت ارسال فاکس، شارژینگ فاکس، تعداد دفعات تماس و ... را تعیین نموده و سپس سیستم بصورت خودکار در زمانهای تعیین شده نسبت به ارسال فاکس اقدام می نماید. ضمناً سیستم گزارشات کاملی از تماسهای موفق و ناموفق به یک سیستم ارائه می دهد.
Email دوره ای : به مشترکین در دوره های زمانی تعیین شده طراحی شده است E-mailسیستم پست الکترونيک دوره ای جهت ارسال این سیستم براساس یک جدول زمان بندی و بر طبق تعریف مدیر سیستم به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی ، ... اطلاعات عمومی و یا خاص را به آدرس پست الکترونيک مشترکین از طریق اینترنت ارسال می نماید.
اطلاعات عمومی شامل پیامهای تبریک، تسلیت و مناسبتهای ویژه می باشد که متن پیام را مدیر سیستم تهیه نموده و در اختیار سیستم قرار می دهد و سیستم به صورت اتوماتیک شروع به ارسال نامه ها برای مشترکين می نماید.
ارسال پیامهای اختصاصی نیز از طریق این سیستم امکان پذیر می باشد . به این صورت که سیستم با استفاده از آدرس پست الکترونيک افراد، اطلاعات خاص مربوط به آنان را از بانک اطلاعاتی استخراج نموده و از طریق اینترنت ارسال می نماید. این اطلاعات در بانکها شامل مانده حساب، گردشهای حساب و صورتحساب، در شرکتهای سرمایه گذاری یا کارگزاری ، خرید و فروش سهام، گردشهای حساب، مانده حساب، صورتحساب و در سایر سازمانها اعلام وضعیت مالی حساب به مشترکین می باشد .
همچنین این سیستم جهت اعلام اقساط معوقه و اعلام بدهی مشترکین به آنان عمل می نماید. بدین صورت که مدیر سیستم لیست افراد را به همراه میزان بدهی و مبلغ بدهی و مهلت پرداخت در اختیار سیستم قرار می دهد و سیستم در زمانهای تعیین شده آن را ارسال می نماید. و بدین ترتیب اطلاعات در کوتاهترین زمان و به صورت خاص برای هر آدرس ارسال می گردند.